Gazetemiz 15 Yaşına Girdi

Gazetemiz 15 Yaşına Girdi

2 yıl önce    

21 Ağustos 2007 yılında Güroymak’ta kurulan ve 15 yıldır yayın hayatına devam eden Güroymak Gazetesi 15. Yayın yılını kutladı.

Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı ve aynı zamanda Güroymak Gazetesinin Kurucusu ve Sahibi Halis Olcay kuruluş yıldönümüyle ilgili yaptığı açıklamada; “21 Ağustos 2007 tarihinde başlamış olduğumuz yayın hayatımızda 15 yılı tamamladık ve 16. yıldan gün aldık.

Hiçbir grup ve kuruluştan destek almayarak ilkelerimizden taviz vermedik ve ilkemizi hep devam ettirdik. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada ilçemizde kimseyi üzmeden kırmadan tarafsız bir şekilde yayın hayatımıza devam edeceğiz.

Güroymak’a ve Güroymaklılara hizmet için çalışma gayretinde olacağız. İlçede gerek dijital ortamda gerekse yazılı ve baskılı yayın olarak gazetecilik hayatımıza devam ediyoruz, bizimle bu mesleği yürüten ve Güroymak’ta muhabirlikte uğraşan arkadaşlarımıza da teşekkür ederim. Hep beraber gerek ilçemizde gerekse ilçemiz dışında olan gurbetçilerimize ilçemizde olan gelişme ve haberleri gazetemiz ve internet sitemiz aracılığıyla duyurmaya devam edeceğiz.

15 yıl önce kurulan gazetemizin gerçek sahibinin halkın kendisi olarak görüyoruz. İlkeli, seviyeli yayın anlayışıyla hep fark yaratan gazetemiz, Güroymak’ın aydınlık geleceği olacaktır. Yılmadan yorulmadan alanında uzmanlaşmış ekibiyle yerel hayata yeni soluk katmaya devam edecektir.

Denetleyici, gözetleyici ve halkın adına sorgulayıcı görevini aksatmadan yerine getireceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Tüm emeği geçen çalışanlarımız, kurum amirlerimiz ve Güroymak halkına teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Etiketler : Halis Olcay, Güroymak Gazetesi, Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Cemiyeti.