Güroymak Vali İsmail Ustaoğlu, Güroymak’ta ‘Sultan Selahattin Eyyubi’ saat kulesinin açılışını yaptı

Vali İsmail Ustaoğlu, Güroymak’ta ‘Sultan Selahattin Eyyubi’ saat kulesinin açılışını yaptı

4 yıl önce     Güroymak 0
 Vali İsmail Ustaoğlu, Güroymak’ta ‘Sultan Selahattin Eyyubi’ saat kulesinin açılışını yaptı

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu ve Güroymaklı vatandaşlar ile birlikte ‘Sultan Selahattin Eyyubi’ saat kulesinin açılışını yaptı.

Açılış öncesi Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, belediye hizmetleri ve açılışı yapılan saat kulesi hakkında bilgi verdi. İlçenin şehir kimliğine katkı sağlayacağını ifade eden Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, kent meydanında yapılan bu kulemiz Ahlat taşından 20 metre yüksekliğinde 4 tarafı saat bulunmaktadır. Tarihimizde önemli bir yere sahip Sultan Selahaddin Eyyubi'nin hatırasına ithafen Selahaddin Kulesi adını verdik. Yan tarafımızda bulunan öğretmen evi binası yüzde 49 belediyemizin, yüzde 51 ise özel idareye ait bir binadır. Biz burada başka bir eser yapmayı düşünüyoruz. Yine ilçemizin bu kuleyle beraber kimliğini tamamlayacak bir eser saolsunlar biz bu meseleyi valimize arz ettiğimizde zaten ilçemizde bir öğretmen evi yapılacaktır katkılarıyla. Valimizin desteğiyle ilçemizin kimliğini inşallah asırlarca devam edecek bir kimliğin oluşmasına vesile olacağız.

Daha sonra konuşan Vali İsmail Ustaoğlu, “Kaymakam arkadaşımızın yaptığı hizmetleri yerinde görme fırsatı bulduk. İlçemizin çehresini değiştiren, bu tarihi ilçeye kimlik ve vizyon kazandıran çok güzel hizmetlere imza atan bir kaymakam kardeşimiz var. Birazdan açılışını yapacağımız saat kulesi, her şeyin ötesinde ismiyle de özel bir anlam ifade ediyor. Bir şehre ruh kazandırmak bir şehre kimlik ve vizyon kazandırmak çok önemli. Bu saat kulesi ve meydan çalışmamız başlatılıyor ve bu hizmetlerin devamı da gelecek. Ben kaymakam arkadaşımızı yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum. Belediyecilik bu, yerel hizmet bu. Her şeyin en iyisine layık olan bu millete hizmet etmek işte bu tip eserlerle olur. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Allah tüm memleketimizi, milletimizi kem gözlerden korusun. Birliğimizi beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Meydanda incelemelerde bulunan Vali Ustaoğlu, Güroymaklı vatandaşlarla da uzun uzun sohbet etti.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!