Güroymak Türkiyen'in İlk Tefecilikle Mücadele Platformu Güroymak'ta Harekete Geçti

Türkiyen'in İlk Tefecilikle Mücadele Platformu Güroymak'ta Harekete Geçti

3 yıl önce     Güroymak 0
Türkiyen'in İlk Tefecilikle Mücadele Platformu Güroymak'ta Harekete Geçti

Güroymak ilçesinde tefecilerin mağdur ettiği vatandaşların sayılarının artması sonucu, Güroymak Kaymakamlığı harekete geçti.
Güroymak "Tefecilikle ve Bağımlılıkla Mücadele Platformu" Başkanı Sıracettin Şahsuvaroğlu platform hakkında toplanan vatandaşlara bilgi verdi. Tefecilikle ve madde bağımlılıkları ile mücadele edileceğini ifade eden platform Başkan ve üyeleri zor durumda bırakılan insanların bunların elinden kurtarmaktır dedi.
Daha sonra açıklamada bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu,Tefeciler zor durumdaki insanların mağdur olmasına, ailelerinin dağılmasına intiharlara sebebiyet verecek kadar yaygınlaşmış bir olgu olarak derinleştiğini söyledi.Toplumsal yara haline gelen tefecilik insanlığın sırtındaki bir sömürü aracı olduğunu ifade eden Alibeyoğlu, " Vatan şairi Akif'in ifadesiyle, Ya açar bakarız. Nazmı Celil'in yaprağına. Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına, inmemiştir hele Kur' an şunu hakkıyla bilin.
Ne mezarlıkta okunmak nede fal bakmak için. Dinimizi İslamiyet'i kendi pis amelleri için kullanarak, haksız menfaat elde etme hırsı, toplumumuzu hızla bir faciaya sürüklemektedir. Tefecilikle Mücadele etmek için ancak organizeli bir şekilde mümkündür. İlçemizde hızla yayılmış tefecilik, madde bağımlısı, şans oyunları gibi mücadele çalışmasını başlatıyoruz. Medreselerin çok olduğu, âlimlerin beldesinin tefecilikle anılması bizleri üzmektedir. Bölgemizde ilçemizde tefecilik, madde bağımlılığı ve şans oyunları gittikçe çoğalmaktadır"dedi.
'Alimlerin Memleketi Abdurrahman-i Taği'nin Evlatları Ayağa Kalktı'
Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, bu memleketi tefecilere bırakmayacaklarını belirterek,"Tefecilerin tespiti ve cezalandırılması için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Burada herkese bir sorumluluk düşüyor esnafı, vatandaşı, öğretmeni, imamı, askeri ve polisiyle herkese bir görev düşüyor.Mücadelemiz Norşini bunlardan temizlemektir. Tefecilikten sonra madde bağımlılığı, şans oyunlarıyla da mücadele edeceğiz. Neslimizi kimsenin zehirlemesine müsaade etmeyeceğiz ve sonuna kadar onlarla mücadelemiz sürecektir" dedi.
Yüzlerce vatandaşın katıldığı basın açıklamasında, Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Cumhuriyet Savcısı Murat Küçük, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Seyhan Doğan, Emniyet Müdürü Erbil Başar, Günkırı Belediye Başkanı İlhan Çetinsoy, Tefecilikle ve Bağımlılıkla Mücadele Platformu Başkan ve üyeleri, kanaat önderi Abdülkerim Çevik, medrese alimleri ve esnaflar katıldı.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!