Güroymak Kaymakam Alibeyoğlu "Benide Görün"Projesinin Açılışını Yaptı

Kaymakam Alibeyoğlu "Benide Görün"Projesinin Açılışını Yaptı

3 yıl önce     Güroymak 0
Kaymakam Alibeyoğlu

Bitlis Valiliği Koordinasyonunda, Kalkınma Bakanlığı tarafından sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen ve Bitlis'in Güroymak ilçesi Gençlik Derneği tarafından yürütülen “Benide Görün” projesinin bisiklet ve kort tenisi kursunun açılışı yapıldı.
Projenin kurs start açılışını gerçekleştiren Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu ve diğer protokol üyeleri ile birlikte proje koordinatörü, Cihan Gencer’den bilgi aldı. Proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Alibeyoğlu, gençlerin ve çocukların sportif faaliyetler içerisinde yer alarak toplumsal hayata daha etkin bir şekilde katılabilmelerini amaçladığını belirtti. Gençlerin üzerindeki stresi atmaları için çeşitli sportif faaliyetler düzenlenmesi gerekliliğine değinen Alibeyoğlu, "Yaptığımız bu sportif faaliyetler neticesinde öğrencilerimizin verimliliğinin artmasıyla birlikte yeteneklerini de keşfetmeyi hedefliyoruz.
İlçede yürütülen çalışmalar kapsamında futbol, basketbol, voleybol ve etrafında yürüme parkuru bulunan semt sahalarımız la da tüm ilçe halkını sporla buluşturacağız. Tefecilikle, madde bağımlılığı, şans oyunları ile mücadele edeceğiz.Neslimizi kimsenin zehirlemesine müsaade etmeyeceğiz ve sonuna kadar onlarla mücadelemiz sürecektir. Gençlerimiz için çok güzel bir çalışma yapan projedeki yetkili arkadaşlarımızı tebrik ediyorum" dedi.
Proje sorumlusu Cihan Gencer ise "SODES kapsamında yürütülen proje ile uyuşturucu madde ile mücadeleye yönelik eğitimler, bisiklet kort tenisi, web tasarım kursu,bağlama, gitar ve sinema etkinlikleri gibi birçok sosyal içerikli faaliyetlere yer verilecek. Toplamda 100 genç katılım sağlayarak kurslarımızın sonunda ise Çanakkale, İzmir ve Antalya gezileri yapılacaktır" dedi.
Açılışa Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Günkırı Belde Belediye Başkanı İlhan Çetinsoy, Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak, İlçe Şube Müdürü Serdar Ergün, BİPEM Müdürü Necati Kaya, Proje Uzmanı Sercan Varkan, okul müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!