Güroymak Güroymak'ta Tefeciler Protesto Edildi

Güroymak'ta Tefeciler Protesto Edildi

3 yıl önce     Güroymak 0
Güroymak'ta Tefeciler Protesto Edildi

Bitlis'in Güroymak ilçesinde vatandaşların tefeciler tarafından mağdur edilmesi nedeniyle, tefecilik protesto edildi.
İlçedeTefeciler ve Bağımlılıkla Mücadele ettiklerine dikkat çeken
Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, "platformun amacı, insanların mağdur olmasının önüne geçebilmek için kuruldu.
Burada herkese bir sorumluluk düşüyor. Esnafı, vatandaşı, öğretmeni, imamı, askeri, polisi herkese bir görev düşüyor. Mücadelemiz Norşini bunlardan temizlemektir. Tefecilikten sonra madde bağımlılığı, şans oyunları onlarla da mücadele edeceğiz. Neslimizi kimsenin zehirlemesine müsaade etmeyeceğiz ve sonuna kadar onlarla mücadelemiz sürecektir. Protesto yürüyüşümüze katılan herkese teşekkür ediyorum."dedi
Güroymak Tefeciler ve Bağımlılıkla Mücadele Platformu Başkanı Sıracettin Şahsuvaroğlu, platform üyeleri ve vatandaşlar Güroymak Selahaddini Eyyubi saat kulesi meydanında bir araya geldi. Tefecilerle ve Bağımlılıkla Mücadele Platformu Başkanı Sıracettin Şahsuvaroğlu toplanan vatandaşlara seslendi. Şahsuvaroğlu konuşmasında, "yüce yaratıcımız bizleri yeryüzünde halife olarak yaratırken bazı sorumluluklar verdi.
Ayeti kerimede Ali İmran suresinin 104. ayeti kerimesinde Allah’u Teâlâ hazretleri sizden hayra çağıran iyiliği emreden kötülüğü men eden bir topluluk bulunsun işte bunlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir. Bizlerde bugün burada ilçemizde bulunan bu kötülüğü ortadan kaldırmak için bulunmaktayız. Eskiden cihat etmek için, Müslümanlar kılıçla savaşırdı.
Ama bugün öyle değildir. Bizler Allah’ın izniyle burada yürürken attığımız her adımımız bizler için bir cihat sevabı olacaktır. Muhammed Mustafa efendimizin veda hutbesinde ayaklarının altına aldığı tefeciliği, bugünden sonra Allah’ın izniyle bizler sürdüreceğiz. Bakın bütün kavimlerin helak olmasının sebebi işlenen kötülüklerin yanında sesiz sağır kesilen insanların yüzünden olmuştur. Allah’u Teâlâ Hazretleri buyuruyor ki; onlar yaptıklarından dolayı başlarına bir bela musibetin geleceğini düşünmediler. Sessiz ve sağır kaldılar. İşte bugün bizlerde burada sessiz kalmayacağız.
O vampir gibi insanların kanlarını emen mağdurlar yaratan, tefecilerin ellerine düşen en az tefeci kadar suçludur. Burada o mağduriyetin yaşanmaması için mücadelemiz o çocuk o hanım evlatlarıdır. Bizler adım adım gideceğiz Allah’ın izniyle adımlarımız devam edecektir dedi.
Düzenlenen yürüyüşe, Güroymak Tefecilerle ve Bağımlılıkla Mücadele Platformu Başkanı Sıracettin Şahsuvaroğlu, platform üyeleri, İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar, Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak, kurum müdürleri, STK’lar, kanaat önderleri, imamlar, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!