Güroymak Güroymak'ta korona virüs tedbirleri denetimi

Güroymak'ta korona virüs tedbirleri denetimi

9 ay önce     Güroymak 0
Güroymak'ta korona virüs tedbirleri denetimi

Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili M.Furkan Sancaktutar, İlçe Emniyet Müdürü V. Erbil Başar, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Toklu ve İlçe Sağlık Müdürü Yunus Taşdemir korona virüs tedbirleri kapsamında denetim yaptı.

Kontrollü sosyal hayatın devam ettiği salgın sürecinde, Güroymak’ta denetimler aralıksız devam ediyor. Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili M. Furkan Sancaktutar, İlçe Emniyet Müdürü V. Erbil Başar, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Toklu, İlçe Sağlık Müdürü Yunus Taşdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı M. Şerif İlbeyi ve tüm Kurum Müdürlerinin personeller eşliğinde katıldığı denetimde ilçe gezilerek esnaf ve vatandaşlar denetlendi.

Sık sık maske ve sosyal mesafe uyarısı yapıldı. Koronavirüs salgınının toplum sağlığını ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir hatırlatıldı. İlçe genelindeki iş yerlerini tek tek denetleyen ekipler, sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat ederek uyarılarda bulundu. Yoğun denetim hakkında konuşan Kaymakam Sancaktutar; “ Ekiplerimiz ile birlikte esnaf ve vatandaşlarımıza yönelik İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda denetimler gerçekleştiriyoruz. Sosyal mesafeye uyup maske kullanımına dikkat edelim, temizliğe önem verelim yoksa ikinci dalga gelebilir. Bu süreçte kurallara uyan esnafımıza ve hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Lütfen açıklanan tüm kurallara uyalım" dedi.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!