Güroymak Güroymak'ta Bilgi Evinin Temeli Atıldı

Güroymak'ta Bilgi Evinin Temeli Atıldı

3 yıl önce     Güroymak 0
Güroymak'ta Bilgi Evinin Temeli Atıldı

Bitlis'in Güroymak ilçesinde Hayırsever İş adamı Ahmet Mücteba Albayrak tarafından yapılan 1 milyon liralık bağış ile Bilgi Evi temel atma töreni gerçekleştirildi.
Güroymak ilçe merkezinde bulunan eski özel idare şantiyesi yerine hayırsever iş adamının bağışı ile bilgi evinin temel atma töreni yapıldı.
Temel atma töreninde kurban kesilerek İlçe Müftüsü Yahya Aktaş tarafından törene katılan vatandaşlarla dualar edildi.
Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu törende bir konuşma yaparak Bilgi Evi yapımı için yardımda bulunan hayırsever iş adamına teşekkür etti.
Alibeyoğlu, "Daha öncesinde ilçeye bir ilkokul binası kazandıran hayırsever iş adamımız bu kez ise, Bilgi Evi kazandırmış oldu. Bilgi Evinin yapılacak olmasına öncülük eden Albayrak ailesine teşekkür ederiz. Yapılacak olan bilgi evinde etüt salonları, sosyal ve kültürel etkinlik alanları yer alacak. İlçemizde önemli bir eser daha kazandıran Hayırsever İşadamı Ahmet Mücteba Albayrak ve Albayrak ailesine teşekkür ediyor, bu projenin ilçemize hayırlı olmasının diliyorum" diye konuştu.
Temel atma törenine Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Hayırsever İş adamı Ahmet Mücteba Albayrak’ın kanuni vekili olan Mücteba Okul Müdürü Çağlar Polat, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!