Güroymak Güroymak'ta 19 Mayıs Coşkusu

Güroymak'ta 19 Mayıs Coşkusu

2 yıl önce     Güroymak 0
Güroymak'ta 19 Mayıs Coşkusu

Bitlis'in Güroymak ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı hükumet konağı bahçesinde düzenlenen törenle kutlandı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aşur Doğan Anıta çelenk koydu. Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi. Akabinde spor müsabakasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.
GENÇLIK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kapsamında 400 metre uzunluğunda Türk Bayrağı ile yürüyüş düzenlendi.Yeşilova Mahallesi Kaleli Caddesinde bir araya gelen liseli öğrenciler 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında marşlar eşliğinde gençlik yürüyüşlerini gerçekleştirdiler. Gençlik yürüyüşü Fatih İlkokulu bahçesinde son buldu.19 Mayıs programı kapsamında daha sonra Mazik Dağında bulunan bayrak boyatılacağı belirtildi.
19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesinin başlatmalarının üzerinden 99 yıl geçtiğini belirten Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu ". Azametli bu ruhu sonuna kadar muhafaza edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır. İnanıyorum ki gençlerimiz, 99 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi, tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır." ifadesini kullandı.
Programa Kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!