Güroymak Güroymak Üniversitesine Kavuşuyor

Güroymak Üniversitesine Kavuşuyor

4 yıl önce     Güroymak 0
Güroymak Üniversitesine Kavuşuyor

Bitlis’in Güroymak belediyesinin girişimleri ile ilçeye kazandırılan 3 buçuk Milyon TL maliyetli Yüksek okul binasının ardından, okulun açılması için Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) tarafından YÖK'e yapılan başvuru olumlu şekilde sonuçlandı.
Mülkiyeti Güroymak belediyesine ait 7 bin 500 metre kare arazi ve üzerinde bulunan bina ile birlikte Bitlis Eren Üniversitesine tahsisi yapıldı. Yapılan tahsisin ardından girişimlere başlayan Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ilçeye yüksek okul açılması için gerekli başvuruyu yaptı. Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) tarafından Yüksek öğretim Kurulu’na (YÖK) yapılan başvuru ise olumlu bir şekilde sonuçlandırıldı.
İlçe Halkının Bir Hayali Daha Hayata Geçiriliyor
İlçede Yüksek okul açılması için YÖK’ten alınan onayın ardından değerlendirmede bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, kararın oldukça sevindirici olduğunu söyledi.
Yapılan girişimler sonucunda ilçe halkının bir hayalini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yakaladıklarını ifade eden Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, “İlçemizde göreve başladığımda vatandaşlarımızın taleplerinden biride ilçeye yüksek okul kurulması vardı. Belediyemizce İlçemize Üniversite binası kurulması için çalışmalara başladık. Yer tahsisini yaptık. Hızlı bir şekilde bina yapımına başladık.
Binamızın inşaatı bitirilmek üzeredir. Bütün masrafları Belediyemizce üstlenip yapımına başladığımız üniversite binası bitirildiğinde 18 derslikli en az 540 öğrencinin eğitim göreceği bir Yüksek okula kavuşmuş olacağız. Belediyemize maliyeti 3.5 Milyon TL'dir. İlçenin ekonomisine ve eğitime büyük katkılar getireceğine inanıyoruz. Bu vesile ile bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen ve her zaman desteklerini sunan BEÜ Rektörü Sayın Erdal Necip Yardım’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!