Güroymak Güroymak SYDV'den Yoksul Ailelere Ev

Güroymak SYDV'den Yoksul Ailelere Ev

3 yıl önce     Güroymak 0
Güroymak SYDV'den Yoksul Ailelere Ev

Bitlis'in Güroymak ilçesinde,sosyal güvencesi olmayan yoksul aileler için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapılan evler teslim edildi.
Devlet olma gereği olarak kimsesiz, yaşlı, bakıma muhtaç, öksüz, yetim ve ihtiyaç sahiplerine elini uzatan Güroymak Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) maddi durumu iyi olmayan 13 aileye prefabrike ev yaptı.
Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu Evin anahtarı teslim töreninde yaptığı konuşmada” Fakirleri, garipleri, yetimleri, öksüzleri ve muhtaçları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza bekliyorum. Bizim SYDV olarak her zaman kapımız, gönlümüz şehrimizin yetimlerine, gariplerine ve muhtaçlarına açıktır"dedi.
Haydar, barış, şenevler Mahalleleri, Yamaç köyü ve Gölbaşı Beldesinde yapımı tamamlan 13 evin anahtarını bugün sahiplerine teslim ettiklerini belirten Alibeyoğlu, " Yaptığımız prefabrike evlerin iki adedi 60 metre kare, on bir adedi 92 metre karedir. Bu evlerimizin bize maliyeti 260 TL'dir. Devlet olarak yaptığımız bu evlerde ailelerinizle güzel ve mutlu günler geçirmenizi diliyorum. Buraya teşrif ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum dedi.
Evlerin anahtarını alan vatandaşlar kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu'na teşekkür ettiler.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!