Güroymak Güroymak Mezbahanesi’ne Kavuştu

Güroymak Mezbahanesi’ne Kavuştu

3 yıl önce     Güroymak 0
Güroymak Mezbahanesi’ne Kavuştu

Bitlis’in Güroymak ilçesinde Güroymak Belediyesince kurulan mezbahane Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu’nun katılımıyla açıldı.
Güroymak Belediyesinin Bağlar mahallesinde inşa ettiği mezbahane törenle açıldı. Törene Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Bitlis Jandarma Alay Komutanı, Bitlis Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Bitlis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aydoğdu,Bitlis Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatih Asak,İl Genel Meclis Üyeleri ile kurum müdürleri katıldı.
Göreve geldiklerinde ilçede bir mezbahane probleminin olduğunu belirten Kaymakam Alibeyoğlu, “Kasaplarımız İlker şartlarda bir depodan dönme mezbahane diyemeyeceğimiz. Bir ortamda gayet sağlıksız fenni kurallara uyulmadan kesimler yapılıyordu. İlçemizde hayvan kesiminin çok yüksek olduğunu biliyoruz. Çünkü burası hayvancılık memleketi. Bu ihtiyacın zaruri ve kaçınılmaz olduğunu gördük. Doğu Anadolu Kalkınma Projesi (DAP) ne bir proje sunduk. Projemiz kabul oldu.600 Bin TL'lik bir proje yüzde onunu belediye olarak biz karşıladık. Zemini ile beraber yaklaşık 700 Bin TL'lik bir tesisin açılışını yapıyoruz. İnşallah ilçemize ve memleketimize hayırlı olur ”dedi.
Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Bitlis Valisi ve Belediye Başkan vekili İsmail Ustaoğlu Güroymak için çok özel bir anlamı olan bir yatırımın açılışı için bir araya geldiklerini ifade ederek, “Tabiri caizse hafta geçmiyor. İlçemizde belediyecilik hizmetleri adına bir tesisin bir hizmetin açılışını yapıyoruz. Daha iki hafta önce ilçe meydanında Selahaddin Eyyubi saat kulesinin açılışını yaptık. Daha öncede yapmış olduğumuz ziyaretlerde de gençlerimize yönelik ve hanımlara yönelik bir dizi açılışları burada hep birlikte yaptık.
Özellikle bu bölge hayvancılığın yoğun olduğu son teknolojik donanımıyla her türlü hijyenik koşulları ve standartları taşıyan böyle bir tesisin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen hem kaymakamımız hem de belediye başkanımız olan değerli kardeşimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gerçekten biraz önce ana yoldan girdiğimizde belediyeciliğin nasıl halka hizmet olarak neler getirdiğini bizatihi üzerinden geçtiğim yolda da gördüm” dedi.
“BU MİLLETE KARŞI SİLAH DOĞRULTANLARA AKTARILAN KAYNAKLAR ŞİMDİ BU MİLLETE HİZMET OLARAK DÖNÜYOR”
Yeni açılan yollarıyla yapılan kaldırım düzenlemeleriyle ve muhtemeldir ki bu yaz devam edecek olan okulların yapımıyla görülmek istenilen belediyeciliğin bu olduğunu belirten Vali Ustaoğlu, “Her şeyin en güzeline ve en mükemmeline layık olan bu millete hizmet etmek belediyecilikte bu tip yatırımlarla olur. Öyle havada kalan sözlerle olmuyor. Farklı ideolojik hareket ederek devletin sunmuş olduğu kaynakları ve imkanları bu millete hizmet olarak değil de bu millete tabiri caizse silah doğrultanlara aktaranlara karşı işte gerçek hizmetin nasıl olduğunu buradan hep birlikte görüyoruz. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Güroymak bizim tarihi geçmişi ile çok köklü bir ilçemiz.
Bitlis'te ilim ve irfanın merkezi konumunda olan yerlerden biridir. Yüz yıllardır ilim ve medeniyete ev sahipliği yapmış böyle bir ilçemizin laik olduğu hizmeti alma noktasında bu yapılan hizmetlerin devamı inşallah gelecektir. Bu anlamda ben değerli kaymakam kardeşimizin yapmış olduğu bu güzel hizmetinden dolayı tekrar tebrik ediyorum. Daha güzel hizmetlerin altına imza atılacağına inanıyorum. Bu güzel tesisin ilimize ve ilçemize hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan diliyorum ”dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler kurdeleyi dualarla keserek tesisin açılışını yaptı. Daha sonra Vali Ustaoğlu tesisi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!