Güroymak Güroymak Meslek Yüksek Okulu'nun Temeli Atıldı

Güroymak Meslek Yüksek Okulu'nun Temeli Atıldı

4 yıl önce     Güroymak 0
Güroymak Meslek Yüksek Okulu'nun Temeli Atıldı

Mülkiyeti Güroymak Belediyesine ait olan Bitlis Eren Üniversitesine tahsis edilen 5 bin 500 metrekarelik alan üzerinde 16 derslikli Meslek Yüksek Okulu binasının kazı çalışmaları bitirilerek temeli atıldı.Tüm masrafları Belediye tarafından üstlenilip yapımına başlanan Meslek Yüksek Okulu binasının temeline beton dökümü başlandı. Kaymakam ve Belediye Başkanı Ufuk Özen Alibeyoğlu, göreve başladığında vatandaşların bütün talep ve isteklerini not aldığını ifade ederek, "İlçe halkının en büyük talepleri üniversite kurulmasıydı. Belediyemizce ilçemize üniversite binası kurulması için çalışmalara başladık. Yer tahsisini yaptık. Hızlı bir şekilde bina yapımına başladık. Binamızın kazı çalışmaları bitirilerek binasının temeline betonu dökülüyor. Bütün masrafları belediyemiz üstlenip yapımına başladığımız üniversite binası bitirildiğinde 16 derslikli en az 480 öğrencinin eğitim göreceği bir yüksek okula kavuşmuş olacaktır" dedi.

İlçenin ekonomisine ve eğitime büyük katkılar getireceğine inandığını söyleyen Alibeyoğlu, "İlçemizin kalkınması konusunda her türlü hizmeti yapmaya hazırız. İlçemizde yıllardır hayalı kurulan üniversite dernekler kurularak ve çeşitli girişimlerde bulunulmasına rağmen yapılmamıştı. Bu hizmeti en yakın zamanda öğrencilerimizin hizmetine sunacağımız için sevinçliyiz. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu'nun girişimi ile bir üniversiteye kavuşacaklarından dolayı vatandaşlar memnun olduklarını dile getirerek Alibeyoğlu'na teşekkür ettiler. 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!