Güroymak GÜROYMAK MESLEK YÜKSEK OKULUNDA 3 BÖLÜM AÇILMASINA YÖK’TEN ONAY

GÜROYMAK MESLEK YÜKSEK OKULUNDA 3 BÖLÜM AÇILMASINA YÖK’TEN ONAY

3 yıl önce     Güroymak 0
GÜROYMAK MESLEK YÜKSEK OKULUNDA 3 BÖLÜM AÇILMASINA YÖK’TEN ONAY

Güroymak Belediyesi tarafından 3.5 milyon TL bütçeyle, İlçeye Üniversite kazandırıldı. Mülkiyeti Güroymak Belediyesine ait 7 bin 500 metrekare arazi üzerinde kurulan yüksek okul bina inşaatı ve çevre düzenlemesi bitirildi.

“YÖK,ten Güroymak Meslek Yüksek Okulunda 3 bölüm açılmasına karar çıktı”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu,Güroymak Belediyesi tarafından Üniversite binasının inşaatı ve çevre düzenlemesinin bitirildiğini belirterek ," Üniversite binasını eğitime hazır hale getirdik. YÖK tarafından Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Basın ve Yayıncılık, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümlerinin, Güroymak Meslek ve Yüksek okulunda açılmasına karar verildi. Güroymak Meslek Yüksek Okulumuzun İlçemize hayırlı olmasını diliyorum"dedi..

“Başkan Alibeyoğlu’dan Vekil Sayın Vahit Kiler’e teşekkür”

Başkan Alibeyoğlu Güroymak Meslek Yüksek Okulunda bölümlerin açılmasında katkı ve desteklerinden dolayı, Bitlis Millet Vekilimiz Vahit Kiler'e teşekkürlerini iletti.

Güroymak Belediyesi tarafından yaptırılan Üniversite binası, 18 derslikli en az 540 öğrenci eğitim görecektir. İlçenin ekonomisine ve eğitime büyük katkılar sağlanacağı belirtildi.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!