Güroymak Güroymak Kaymakamlığı 80 Yaşındaki Kadının Yardımına Koştu

Güroymak Kaymakamlığı 80 Yaşındaki Kadının Yardımına Koştu

4 yıl önce     Güroymak 0
Güroymak Kaymakamlığı 80 Yaşındaki Kadının Yardımına Koştu

Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) yaptırdığı evi 80 yaşındaki kadına ev yaptı. 

Güroymak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın barınma yardımları kapsamında harabe bir evde tek başına yaşayan kadına yeni bir evi kısa bir sürede tamamlayarak teslim etti.

Yeni yapılan evi inceleyen Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu bu evin yapılışını baştan sona takip ettiğini belirterek, “ Evi çok beğendim. Bu evin yapımında emeği geçen arkadaşlar gayet özverili çalışmış. Tevrat teyzemiz güle güle otursun. İlçemizde yardıma muhtaç evsiz barksız dul kardeşlerimize ve teyzelerimize imkanlar dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu yıl 25 adet evsiz yardıma muhtaç dul vatandaşlarımıza ev yapıyoruz. İnşallah en kısa sürede onları da yeni evlerinde göreceğiz” dedi.

Ev sahibi Tevrat teyze (80) ise, "Bu evin yapılmasında emeği geçen Kaymakam beye ve vakıf çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Yıllardır ihtiyaç hissettiğim evime bu gün kavuşuyorum. Çok mutluyum. Allah devletimize zeval vermesin" ifadelerini kullandı. 

 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!