Güroymak GÜROYMAK BELEDIYESI ÇALIŞIYOR İLÇE GÜZELLEŞIYOR

GÜROYMAK BELEDIYESI ÇALIŞIYOR İLÇE GÜZELLEŞIYOR

3 yıl önce     Güroymak 0
GÜROYMAK BELEDIYESI ÇALIŞIYOR İLÇE GÜZELLEŞIYOR

Bitlis'in Güroymak ilçesi kayyumla kaderi değişti.Yatırımlar hız kazandı, ilçe güzelleşti, emniyet ve huzura kavuşan halk artık can güvenliğini değil geleceğini düşünmeye başladı.

30 yıldır el değmemiş yapılmayan yatırımlar tamamlanırken, gurbette yaşayan vatandaşlar ise memnuniyetlerini “Burası Güroymak' mı diye soruyorlar. Güroymak'ın şehir olduğunu hatırladık. Yıllar sonra nefes almaya, huzur hissetmeye başladık. Artık yolda yürürken can güvenliğimizi değil geleceğimizi düşünüyoruz. Güroymak'a bir huzur geldi, havası değişti. Güzellik geldi, her taraf yeşillik oldu” diyerek dile getiriyor.

Vatandaşlar, meydanların, ağaçlar ve çiçeklerle yeşile büründüğünü, yolların yarış pistine dönüştüğünü, artık gençleri okul, spor ve kültür merkezlerinde gördüklerini, esnafın kepenk kapatmaya ve haraç vermeye zorlanamadığını, sokağa çıktığında can güvenliğini değil günlük yaşantı ve gelecek planlamasını düşündüklerini anlattı.

GÜROYMAK HEDEF BÜYÜTTÜ

Yıllarca belediye hizmetleri alamamış vatandaşlar, güvenlik, yol, su, kanalizasyon, elektrik, park, yeşil alan gibi temel altyapı hizmetleri hızlıca çözülünce ‘beklentilerinin büyüdüğünü’ söylüyor. Güroymak ne kadar güzel bir şehre dönüşebileceğini gördük diyor.

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili  Ufuk Özen Alibeyoğlu "Göreve geldiğimiz ilk gün ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ dedik. Belediyemizin imkanları çerçevesinde çalışmalarımızı planlıyor ve uyguluyoruz. Ilçenin en acil işlerini ilk etapta tamamlayıp bu şehrin güzel ve kadirşinas insanlarına yakışır bir şehri meydana getirmek için gayret ediyoruz. Yatırımlarımızı yaparken bu şehrin insanlarına kulak veriyoruz” diye konuştu.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!