Bitlis Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Bitlis'te

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Bitlis'te

3 yıl önce     Bitlis 0
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Bitlis'te

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Bitlis Gençlik Kolları 5. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. 
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bitlis Eren Üniversitesi konferans salonunda gerçekleşen AK Parti Bitlis Gençlik Kolları 5. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongreye gönderdiği tebrik görüntüsü, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan Bakan Bak, Afrin harekatı ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ziyaretlerine değindi. Afrin’e giden Mehmetçiğin, ‘bizi beklemeyin, biz vatanımız için oraya gidiyoruz’ sözlerini hatırlatan Bak, “Geçtiğimiz günlerde ABD Dışişleri Bakanı geldi. Uzun bir görüşme oldu. O görüşmede Türkiye kararlılığını ifade etti. Biz sınırlarımızı korumakta kararlıyız. Suriye’de terör örgütlerini yok etmeye kararlıyız. Ama biz Suriye’nin bütünlüğünü istiyoruz. Biz orada operasyonları bitirdikten sonra ülkemize döneceğiz. Suriye’nin bir karış toprağında gözümüz yok. Böyle bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Ama biz orada yuvalanan teröristleri yok edeceğiz. Yok etmeye de devam ediyoruz. Şu ana kadar bin 600’ün üstünde terörist ortadan kaldırıldı” dedi.
Siyasette gençlerin önünü açan tek liderin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade eden Bak, “Recep Tayyip Erdoğan, gençlik kolları ile başlayan başkanlık döneminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, AK Parti’yi kurarak Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak Türk siyasetine damgasını vurmuştur. O da sizler gibi buralardan gelmiştir” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Bitlis Valiliğine geçerek Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakan Bak, Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu’dan şehir hakkında kısa bir brifing aldı. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Bak, “3 bin kişilik spor salonu planlarımızı yaptık ve arkadaşlarımıza talimatlarımızı verdik. Bunun dışında şehrin merkezinde bir stadımız var. Türkiye’de yaklaşık 34 tane stadyum yaptık. Bu yıl sonuna kadar da 7-8 tane daha yapılmış olacak. Tatvan’ın büyüyen ve gelişen kısmına, Bitlis’e ve gençlere hizmet edecek bir stadyum planlayacağız. Ayrıca üniversitenin kampüsünde bin kişilik bir yurt yapacağız. Bitlis’teki değerler çok önemli. Bu kapsamda Nemrut'taki krater gölü ve kayak tesisini gözden geçireceğiz. Yine ilçelerimizden basketbol ve futbol sahaları ile ilgili talepler var. İnşallah nisan ayı sonunda gelip bu çalışmaların hepsini yerinde göreceğiz” diye konuştu.
Beraberindekilerle 8 Ağustos Stadyumuna giderek incelemelerde bulunana Bak, antrenman yapan Yıldırımspor Kulübü yöneticileri ve sporcuları ile sohbet etti. Son olarak Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Yurdunu ziyaret eden Bakan Bak, öğrenciler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı. Yurdun girişinde öğrenciler tarafından yapılan tabloların sergisini gezerek kız öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çeken Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, daha sonra ilden ayrıldı. 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!