Bitlis Gazeteciler Derneği Başkanından Rektör Elmastaş'a Ziyaret

Gazeteciler Derneği Başkanından Rektör Elmastaş'a Ziyaret

6 ay önce     Bitlis 0
Gazeteciler Derneği Başkanından Rektör Elmastaş'a Ziyaret

Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği (BAYGADER) başkanı ve Güroymak Gazetesi imtiyaz sahibi Halis Olcay Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necmettin Elmastaş'ı makamında ziyaret etti. 

Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Halis Olcay, eğitim sisteminin en son noktası olan üniversitelerin bir şehrin hem eğitim hem de ekonomi yönünden bacasız bir fabrika görevini üstlendiğini belirterek, “Üniversiteler şehirlerin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır. Bölgemizin en güzel kampüsüne ve eğitim kalitesini her geçen gün artıran bir üniversiteye sahibiz.

Bizler de Bitlis ve ilçelerinde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcileri olarak Bitlis için elimizi taşın altına koyacağız, ilimizde eğitim kalitesinin daha iyi yerlere gelmesi için çabalayan hocamızın da her zaman yanında olacağız ve elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ise, yerel basın derneği baskanını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Üniversiteler bir şehrin kalkınmasında ne kadar önemli rol alıyorsa basın ve basın çalışanları da bir o kadar önemli rol oynamaktadır. Bizler de üniversite olarak basın emekçileri ile birlikte hareket ederek doğru bilgi akışının sağlanması için gerekli çalışmaları yapacağız. 

 Eğitim konusunda özellikle Güroymak ilçemizde bulunan yüksek okulumuz konum itibariyle mahalle içerisinde bulunduğundan dolayı buradaki meslek yüksekokulumuzu,ilçemizde üniversitemize ait arazimiz var orada yüksek okul yaparsak oraya taşımayı düşünüyoruz.Üniversitemizi taşıdıktan sonra evcut binamız iyi bir lise olur diye düşündük.Bu konuyuda ilçe Milli Eğitim ve Güroymak Kaymakamı ile istişare ettik.İlimiz ve ilçelerimizde eğitim adına güzel projeleri hayata geçirecegiz"dedi.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!