Güroymak Dünyaca Ünlü Nıke Markası Güroymak’ta Üretime Başladı

Dünyaca Ünlü Nıke Markası Güroymak’ta Üretime Başladı

2 yıl önce     Güroymak 0
Dünyaca Ünlü Nıke Markası Güroymak’ta Üretime Başladı

Dünyaca Ünlü Nıke Markası Güroymak’ta Üretime Başladı

 

NIKE markası dünyada ilk kez ana fabrikalarının dışın da üretimini Bitlis’in Güroymak ilçesinde gerçekleştirmeye başladı.

Güroymak Kaymakamlığının girişimleriyle açılmış olan tekstil fabrikasında NIKE markasının ürünleri üretilmeye başlandı.Bu üretimle NIKE markasının dünyadaki ilk ana fabrika dışı üretimi Güroymak’ta gerçekleştirilmeye başlandı.
Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu konu ilgili yaptığı açıklamada,"Kaymakamlığımızın girişim ve destekleriyle açılmış olan Nur tekstil fabrikasında dünya çapında markaların üretimi gerçekleştiriliyor.Yani bu fabrikamızda ZARA Ve MANGO markalarının üretimi gerçekleştirilmekte,bunun yanı sıra NIKE markasının da üretimine başlamış bulunmaktayız.Açmış olduğumuz fabrikada 478 kişi istihdam edilmekte ve 75 ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir"dedi.
Bu girişimle NIKE Markası Bursa da ki fabrikasının dışında Türkiye deki 2.üretimini Güroymak’ta gerçekleştirdiğini söyleyen Alibeyoğlu,"Dünya da sadece ana fabrikalarında üretim yapan NIKE ilk kez ana fabrikalarının dışında üretimini Güroymak’ta gerçekleştirmeye başladı. Bu durumdan son derece memnunuz.Bu önemli yatırımlarından dolayı Firma yetkililerine teşekkür ediyorum.İstihdama yönelik çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek"dedi.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!