Güroymak Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Güroymak’a kepçe

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Güroymak’a kepçe

3 yıl önce     Güroymak 0
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Güroymak’a kepçe

Hibe edilen kepçenin ilçeye ve belediyeye hayırlı olmasını temenni eden Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, “Bu belediyemize hibe olarak almış olduğumuz ikinci iş makinesi. Her geçen gün belediyemizin makine parkını güçlendiriyoruz. Hizmet edebilmemiz için makine parkımızın güçlü olması gerekiyor. Şu an çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Etrafta kamyonları ve iş makinalarını görüyorsunuz. İmar yollarını açıyoruz. Belediye olarak ayda 157 bin TL araçlara kira ödüyoruz. Yaklaşık 45 ton da akaryakıt tüketiyoruz. Belediyemiz gücünün çok üzerinde bir hizmete imza atıyor. Belediyenin devrini aldığımızda 23 trilyon nur topu gibi borcu vardı. Çok şükür bugüne kadar bir kuruş borç yapmadık. Borç yapmadan da belediye hizmetlerinin yapılabileceğini gösterdik ”dedi. 
Bitme aşamasında olan modern şehir otogarını önümüzdeki ay halkın hizmetine açacaklarını da ifade eden Alibeyoğlu, “Otogarı açtığımızda belediyemize kazandırmış olduğumuz dükkanlara 11 adet dükkan daha eklemiş olacağız. Öğretmenevinin yerinin yarısı belediye olarak bizim, yarısı da özel idareye ait. Geçen hafta özel idarenin payını 650 bin TL’ye satın aldık. İnşallah mevcut yerini yıkıp güzel bir tesis inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“Her kuruşun hesabını yapıyoruz” 

Belediyenin imkanlarını ilçe halkına kullandıklarını ve kimsenin cebine girmediğini ifade eden Alibeyoğlu, “Her kuruşun hesabını yapıyoruz. Her kuruşun bu millete ait olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Kıt imkanlarla en güzel hizmeti yerine getiriyoruz. Şöyle söylentiler var. ‘Yav tamam adam bu kadar iş yapıyor, ama niye yapmasın ki Ankara’dan çuvalla para geliyor.’ Ankara’dan bize çuvalla muvalla para gelmedi. Kayyum olduğumuzdan dolayı bir kereliğine mahsus geçen yıl bir trilyon para geldi. Zaten belediyeden de 13 işçimizi emekli ettik. 1 trilyon 300 bin TL emekli ikramiyesi ödedik. Yani bir yerden bize destek gelmiyor” 

“Çalmayınca, birilerine peşkeş çekmeyince oluyor” 

İlçemizde hizmetlerin tamamını belediyenin bütçesiyle yaptıklarını dile getiren Alibeyoğlu, “Demem o ki çalmayınca oluyor. Yamyamların musluğunu kesince oluyor. Bu paralar dün de aynı geliyordu. Bugün de aynı geliyor. İnanmayanlar gelsinler Ziraat Bankasında belediyenin hesabına baksınlar. Bu işin sırrı şu, tasarruflu hareket ediyoruz. Çalmıyoruz, çaldırmıyoruz. Bu kepçeyi gönderen devlete Allah zeval vermesin. Bunu halkımızın hizmetinde kullanacağız. Amacımız daha iyi bir Norşin ve daha yaşanılabilir bir Norşin. Daha iyisini de yapacağız. Yaparken de adaletten ayrılmayacağız. Yanlış yapandan hesabını adaletin gereği sorarız. Hiç kimseye torpilimiz yok. Yanlış yapanın hesabını sormak zulüm değildir, adaletin gereğidir. Bazen duyuyorsunuz, bazı insanların canını yakıyoruz. Uyun kurala, yakmayayım. Burası dağ başı değil. Herkesi seviyoruz, gece gündüz çalışıyoruz, her şey daha iyi olacak” şeklinde konuştu. 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!