Güroymak Bitlis'te ''Yüzme Bilmeyen Kalmasın'' projesinin Startı Verildi

Bitlis'te ''Yüzme Bilmeyen Kalmasın'' projesinin Startı Verildi

1 yıl önce     Güroymak 0
Bitlis'te ''Yüzme Bilmeyen Kalmasın'' projesinin Startı Verildi

Bitlis'te yapımı tamamlanıp yarı olimpik olarak halkın hizmetine açılan yüzme havuzunda ''Yüzme Bilmeyen Kalmasın'' projesinin Startını Bitlis'in Güroymak ilçesindeki öğrenciler yaptı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulunun (PMYO) ortaklaşa hazırladığı ''Yüzme Bilmeyen Kalmasın'' projesi kapsamında, yüzme kursu açıldı.
Bitlis'te ''Yüzme Bilmeyen Kalmasın'' projesinin startını, Güroymak ilçesinden Bitlis'e götürülen öğrenciler tarafından yapıldı.
Güroymak Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Güroymak İlkokulu ile Şehit Er Fevzi Güngür ilkokulların 3. ve 4. Sınıf öğrencileri ''Yüzme Bilmeyen Kalmasın'' projesi kapsamında öğrenciler servislerle Bitlis'e götürüldü.
Yüzme Bilmeyen Kalmasın'' projesi kapsamında Yüzme eğitimi, İsmail Eren Spor kompleksinde verileceğini söyleyen Güroymak Kaymakamı M.Faruk Sancaktutar ,"Kaymakamlığımızın imkanlarıyla hazırlanan araçlarla okullarımızda okuyan öğrencilerimizi öğretmenlerinin gözetiminde Bitlis'e taşıyoruz. Eğitmenlerimiz, çocuklara yüzme ve cankurtaran tekniklerini en ince ayrıntısına kadar öğretiyorlar. Bitlis'te Projenin ilk startını, bugün ilçemizden gönderdiğimiz öğrenciler yaptılar. Proje kapsamında bütün öğrencilerimize havuzda yüzme keyfini yaşatmayı hedefliyoruz.” Dedi.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!