Bitlis Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği kuruldu

Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği kuruldu

4 yıl önce     Bitlis 0
Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği kuruldu

İhlas Haber Ajansı - .:: 17.12.2017 12:51 ::. - Haber, Güncel Haberler, Son Dakika, Video, Foto Galeri, Spor, Magazin, Ekonomi, Yerel, Fotoğraf, Gündem, Hava Durumu, Tarihte Bugün, Arşiv

Bitlis ve ilçelerinde aktif olarak çalışan gazeteciler tarafından Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği (BAYGADER) kuruldu.
Dernek tarafından yapılan genel kurulla yönetim kurulu başkanlığına Güroymak Gazetesi kurucusu ve sahibi Halis Olcay, başkan yardımcılığına ise Bitlis Dideban Gazetesi kurucusu ve sahibi Nejdet Olcay getirildi. Kurdukları dernek hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan BAYGADER Başkanı Halis Olcay, amaçlarının Bitlis ve ilçelerinde aktif bir şekilde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını ayrım yapmadan bir çatı altında toplayarak güçlü bir dernek olmak ve mesleğin itibarını arttırmak olduğunu vurguladı. Olcay, “İlimiz ve ilçelerimizde çıkardığımız gazetelerde 30 yılı aşkın bir süredir yerel gazetecilik yapan Olcay ailesi olarak il ve ilçelerde aktif bir şekilde gazetecilik mesleğini ifa eden meslektaşlarımızı ayrım yapmadan bir çatı altında toplamak, doğru, tarafsız ve ilkeli gazetecilik yapmalarına olanak sağlamak ve mesleklerini icra ederken yaşadıklarını sorunlara çözüm bulmak amacıyla dernekleşme faaliyeti içerisine girdik. Bu amaçla kurduğumuz Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği ile sivil toplum kuruluşlarının bir ayağını oluşturarak Bitlis ve ilçelerinde aktif bir şekilde rol alacağız” dedi.
Gerçek anlamda gazetecilik faaliyeti yapan gazetecileri derneğe üye olarak alacaklarını ifade eden BAYGADER Başkanı Halis Olcay, sözlerine şöyle devam etti:
“Maalesef günümüzde her eline kalem alanın, her boynuna fotoğraf makinesi takanın kendisini gazeteci olarak lanse ettiğini ve bu mesleği çıkar amaçları doğrultusunda kullandıklarını görüyoruz. Oysaki gazetecilik sıradan yapılacak bir meslek değildir. Her şeyden önce gazetecilik ciddi bir emek ve özveri ister. Görev yaparken millet, toplum ve devlet menfaatlerini her şeyden üstün tutulur. İşte bu amaçla bizde derneğimize üye alırken bunları dikkate alarak seçici olarak davranacağız. Derneğimiz şu anda en çok sarı basın kartına sahip üyelerin olduğu bir dernek. Bitlis il ve ilçelerinde gerek gazetecilik mesleğini icra eden ve gerekse ulusal ajanslarda görev yapan muhabir arkadaşların derneğimize üyeliklerini yapacağız. Ayrım yapmadan, ötelemeden, hor görmeden, küçümsemeden bu işi hakkıyla yapan gazeteci arkadaşlarımızı derneğimizin çatısı altında toplayacağız. Bitlis ve ilçelerinde gazetecilik faaliyetinin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılması için çalışmalar yürüteceğiz.”

 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!