Güroymak Alibeyoğlu Belediye Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Alibeyoğlu Belediye Çalışmalarını Yerinde İnceledi

3 yıl önce     Güroymak 0
Alibeyoğlu Belediye Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Bitlis’in Güroymak Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, belediye tarafından yürütülen muhtelif çalışmaları yerinde inceledi.

Güroymak Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından ilçe genelinde yürütülen yeni imar yolları, kimsesizlere ev yapımı ve kilitli parke çalışma alanlarını ziyaret eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ufuk Özen Alibeyoğlu, çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.Belediye olarak yürüttükleri çalışmalarla ilgili mahalle sakinlerinin görüşlerini de alan Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Alibeyoğlu, Belediye ve kaymakamlığın tüm imkanlarını ilçe halkının hizmetine sunduklarını ifade etti.
Vatandaş odaklı çalışıp ilk etapta aciliyet durumu olan çalışmalara ve hizmetlere ağırlık verdiklerini kaydeden Başkan Alibeyoğlu, yapılacak yatırım ve çalışmalarla ilçenin hak ettiği konuma geleceğini söyledi.
13 Dul Bayanın Evlerinin Mantolaması Yapılıyor
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından daha önce ilçede13 Dul bayana evler yapıldığını ve anahtarlarının teslim edildiğini söyleyen Alibeyoğlu, “ Bugün bu evlerin kış şartlarında daha sıcak olması için, mantolama çalışmalarına başlıyoruz.
Maddi durumu iyi olmayan Fakir, garip, yetim, öksüz ve muhtaçları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca gerekli destekler veriliyor. Bugünde 13 dul bayana yaptığımız evlerin mantolama çalışmalarına başlandık” dedi.Mantolama çalışmalarına başlanan ev sahipleri ise ,daha önce Kaymakamlık tarafından bizlere evler yapıldı. Şimdi ise evlerimizin mantolaması yapılıyor. Desteklerinden dolayı Devletimize ve Kaymakam Alibeyoğlu'na teşekkür ediyoruz, dediler.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!