Güroymak 15 Temmuz Destanı Anı Defteri Oluşturuldu

15 Temmuz Destanı Anı Defteri Oluşturuldu

4 yıl önce     Güroymak 0
15 Temmuz Destanı Anı Defteri Oluşturuldu

Vatandaşların 15 Temmuz’la ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazmaları amacıyla Güroymak Mehmetçik parkı alanında, Güroymak Gençlik Spor Müdürlüğü ile Güroymak Gençlik Merkezi tarafından 15 Temmuz Anı Defteri, oluşturulan stantta bırakıldı.
Ardından vatandaşlar masa üzerinde duran anı defterine 15 Temmuz Darbe girişimine ilişkin anılarını yazdılar.
Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, İsteyen vatandaşların Mehmetçik parkı alanında oluşturulan anı defterine duygu ve düşüncelerini yazabileceğini söyledi. Alibeyoğlu, "Vatandaşlarımız anı defterindeki duygu ve düşüncelerine baktığımızda vatanın bütünlüğü, terör örgütlerine fırsat verilmemesi ve Müslüman coğrafyaların kardeşliği ortak söylem olarak göze çarpıyor.
Bu defter, 15 Temmuz hain darbe girişiminin gelecek kuşaklara aktarılmasında belirleyici olacak. Bu girişime şahit olan vatandaşlarımızın yaşadıkları her şey tarihte yerini alacak. Bugün beraber olmanın, dayanışma içinde olmanın ne kadar önem gösterdiğini bütün milletimiz biliyor. Millet konu olunca, milli irade konu olunca devletimizin bekası konu olunca nasıl kenetlendiğimizi bütün dünya gördü. Milletimizin özlediği, görmek istediği tablo budur. " dedi.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!